Виступ на конференцію, 2012 рік

Надання якісних освітніх послуг – вимога сьогодення.

Я думаю, що всі зі мною погодяться щодо існування мінімум двох аксіом сьогодення, що стосуються системи освіти. ( слайд 1)

1-а: світ змінюється, ми вже не можемо жити вчорашніми життєвими засадами. ( слайд 2)

2-а: освіта, зокрема школа повинна не тільки встигати за цими змінами, а й випереджувати їх. Нікого не здивую, коли скажу що майбутнє – за новітніми технологіями. ( слайд 3)Сьогодні важко уявити своє життя без комп’ютера, інтернета. Сьогодні учні вимагають від нас якісно нових підходів до системи навчання, виховання. Тому надання якісних освітніх послуг є пріоритетним завданням сучасної школи.

( слайд 4)Звичайно, якісно вчити дітей важко у сирих холодних приміщеннях. Саме тому останнім часом владою приділяється велика увага до покращення умов навчання. ( слайд 5)Так, у нашій школі було замінено частково систему опалення, більшу частину віконних конструкцій, що, безумовно, дало ефект покращення температурного режиму класних приміщень.

Не можна не сказати, що інколи і, можливо, щасливий збіг обставин допомагає покращити якість навчання. ( слайд 6) Прикладом цього можуть слугувати дистанційні курси для учнів від національного університету ім. М.Драгоманова. Ми – перший і поки єдиний навчальний заклад області, який може цим похвалитися. Дякуючи дирекції Національного природного парку «Синевир», яка плідно співпрацює з даним вузом, нам вдалося також налагодити співпрацю. Деколи дивуєшся: наскільки небагато треба для того, щоб зробити щось добре. І хоч нам було запропоновано фінансову допомогу з боку народного депутата України Станіслава Аржевітіна в розмірі 11 000 гр.  для цього проекту, потреба в ній виявилася мінімальною: звичайна вебкамера вартістю 300 гр. і мікрофон, ціна якого 500 гр.. ( слайд 7)Звичайно, не все йшло з самого початку так легко. Спочатку треба було переконати батьків, що це не звичайнісінька афера, а справді потрібна акція, ( слайд 8)потім провести роботу з учнями, переконуючи, що репетитори не кращі, тільки в кількадесят разів дорожчі. ( слайд 9)Звичайно, ми трохи ризикували, бо такі курси – перш.. Переживали за результат під час ЗНО. Але результат нас задовольнив: за словами учнів багато питань ЗНО не дуже добре висвітлювались навчальною програмою або матеріал вивчався ще у 8-9 кл., а під час дистанційного навчання цей матеріал їм було подано і пояснено. ( слайд 10)Як результат, можу сказати: 10 учнів з Колочави вступили до національного педагогічного університету ім..М.Драгоманова на державну форму навчання. З цього приводу хочу подякувати дирекції Колочавської ЗОШ №2 за підтримку, ( слайд 11)і вірю, що цього року до слухачів долучаться вже і учні Негровецької ЗОШ., бо цього року учні лише трьох шкіл Тереблянської долини Синевирської і двох Колочавських брали участь в цьому проекті.

( слайд 12)Шановні колеги. Не можемо ми жити зараз тільки сьогоднішнім днем, не дивлячись у майбутнє. Щороку світ стає дорожчим для життя. діяльність людини не завжди дає позитивні наслідки для навколишнього середовища. Тому я радий, що нам вдалося зачепитися за міжнародний проект «Використання альтернативних джерел енергії». ( слайд 13)Це дало змогу розробити проектно-кошторисну документацію для школи, використовуючи новітні технології освітлення і опалення. далі будемо просити владу втілити у реальність даний пілотний проект, тим паче що кошти для цього потрібно не захмарні – якихось шість-вісім мільйонів. ( слайд 14)У рамках цього проекту дехто з присутніх мав змогу відвідати країни Єврозони з метою пропаганди використання альтернативних джерел енергії. Під час поїздок ми не тільки знайомились з новими можливостями людства, а й обмінювалися досвідом з колегами-освітянами із Словакії.

( слайд 15)В рамках проекту ми багато вчилися.

( слайд 16) І вчилися.

( слайд 17) І вчилися.

Дорогі колеги.

( слайд 18)Вересень починається святом знань, просвіти, науки. Перший шкільний день, перший урок, перші вчителі. Наче все вперше – і слово, і музика, і дзвони душі. У цей святковий і, по суті новітній день кожна мати чи батько, дідусь чи бабуся прокинеться якнайраніше, аби неодмінно провести свою дитину до школи – якщо не за ручку, то ідучи поруч, або проведе поглядом і стоятиме довго – аж до поки видно її дитя. І кожна з надією дивитиметься на школу. Не розчаруймо їх. Бажаю, щоб настрій першовересневий тримав вас аж до закінчення навчального року, а фраза «Робота вчителя дуже файна, коби лиш не діти» ніколи не звучала з ваших уст.

(презентація додається)