Шкільні роки чудові…

Є у кожного своє село-любава,
                                                                                Та для мене – найрідніша Колочава,
                                                                                  Де в смереках будять ранки росянисті
                                                                       Заворожено трембіти голосисті.
                                                                Іван Шмулига. «Колочава»

Колочава – один з наймальовничіших куточків Карпат і одне з найбільших сіл на Закарпатті. Розташоване воно у долині поміж полонинами Стримба, Дарвайка, Барвінок, Красна і Ружа, що милують око чудовими краєвидами у різні пори року. Саме з любові до рідного краю, землі, де людина народилася, зробила перші кроки, виросла, де минуло її дитинство, юність, з любові до довкілля починається любов до Батьківщини.

Мабуть, у кожному селі школа була, є і буде культурно-освітнім центром. Не є винятком і Колочавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1. Вона - чудова візитна картка Колочави. Тут панує аура доброти і тепла. Учні школи намагаються якнайкраще оволодіти азами науки, а педагоги прагнуть, щоб діти не тільки отримували неабияке задоволення від навчання, а й частіше дивилися на зорі і мріяли. Бо мрії обов’язково збудуться, треба лише дуже захотіти. Ну і трішки попрацювати над собою.

Для кожної дитини школа – друга домівка. Сльози радості і щастя бачимо на очах першокласників, сльози суму і любові – на очах випускників. Шкільні роки – найкращі у житті, радісні, щасливі.

До середини минулого століття питання освіти, зокрема шкільного приміщення в Колочаві стояло гостро. Учні були змушені навчатися в старому приміщенні, умови для навчання в якому були далекі від ідеальних. Тим більш радісною була подія 1 вересня 1978 року. Малиновий звук шкільного дзвоника запросив учнів до просторих світлих приміщень нової школи – однієї з найбільших серед шкіл Міжгірського району (площа приміщень 5047 м.кв.).

З того часу і понині Колочавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 тримає високу планку. У рейтингу шкіл Міжгірського району Колочавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 – завжди серед переможців. Щороку учні Колочавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 є переможцями та призерами районних , обласних олімпіад з майже всіх навчальних дисциплін.

Школа має свій почерк у роботі. Всім відома істина: тільки той гарно працює. Хто вміє гарно відпочивати. А ми і тут серед перших. У школі вже виробилася прекрасна традиція: щороку до Дня працівника освіти організовується поїздка визначними місцями України Цього року була ювілейна, 15-та  екскурсія. А почалося все «далекого»1997 року подорожжю на Синевирське озеро. Потім було підкорення Говерли, знайомство з Києвом, вшанування пам’яті Шевченка у Каневі. Парк «Софіївка» в Умані, Личаківське кладовище Львова, козацькі могили біля  Берестечка, Кришталева печера поблизу с.Кривче – далеко не весь перелік визначних місць, з якими ознайомилися педагоги нашої школи. Учні – теж не відстають. Поїздки в Київ, Почаїв, Чеське Будейовіце (Чехія) надовго запам’ятаються школярам. А підкорення найвищих місцевих вершин, туристські мандри з ночівлями, масові сходження – вже навіть не традиція, а закономірність.

Останніми роками налагодили дружні стосунки налагодили з багатьма навчальними закладами , а також вузами. Щороку студенти Уманського ДПУ ім..Тичини проходять практику на базі нашої школи. У 2011 році у Колочавській ЗОШ І-ІІІ ст..№1 запрацювали перші в Закарпатській області дистанційні курси для учнів від Київського національного педагогічного  університету ім..М.П.Драгоманова.

Ось так і живем. Жити намагаємось спішити, дійсність міняти на краще, крокувати не в ногу з часом, а на півкроку попереду. В головах – мільйони проектів. Віримо, що життя дасть змогу їх втілити.