"Я маю право!"

Правоосвітній проект «Я маю право!» - в дії!

Відповідно до Указу Президента України «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правоосвітнього проекту «Я маю право!» в Колочавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 в березні 2018 року було організовано проведення тижня правових знань. Програмою тижня було передбачено:

1. Бесіди та круглий стіл на правову тематику;
  2.  Підготовка рефератів та стінгазет «Я маю право!»
  3. Виставка та обговорення навчальної літератури, перегляд та обговорення навчальних фільмів на правову тематику

Важливою ланкою право освітньої роботи стала організація зустрічі старшокласників з відповідальними працівниками правоохоронних органів та органів виконавчої влади.
В рамках проекту «Я маю право!» 30 березня 2018 року для учнів 10-х класів Колочавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 було організовано та проведено навчальні та профорієнтаційні екскурсії до Міжгірської РДА та районної ради, центру надання соціальних послуг, бюро правової допомоги, державної податкової інспекції, Міжгірського районного суду та Міжгірського районного центру зайнятості. Керівники та відподальні працівники даних організацій (Юрик В.В. ,  Вощепинець Г.Ф., Кливець О.М., Данилюк С.І., Кривка В.П., Когут Г.І., Баран І.І.) ознайомили учнів з роботою та основними функціями, які накладені на їхні установи.

Зустрічі проходили в захоплюючій активній формі. Голова Міжгірської РДА Юрик В.В., його заступник Вощепинець Г.Ф. повідомили учнів про основні питання роботи районної державної адміністрації, її підрозділи, розповіли на прохання десятикласників про свій професійний, кар’єрний шлях до цих відповідальних посад.

Цікаво і повчально для старшокласників було побувати в центрі соціальних послуг та бюро надання безоплатної правової допомоги, де їм було подаровано тематичні буклети «Захищай свої права!» та «Знаття з реєстрації місця проживання.». Вони також зайшли в малий зал засідань РДА і до великої зали Міжгірської районної ради.

Потім наші вихованці завітали до Міжгірського відділення Хустської об’єднаної державної податкової інспекції, де відповідальні працівники Кливець О.М. і Данилюк С.І. в доступній для учнів формі розповіли про основні напрямки роботи цієї поважної установи. Старшокласники дізналися, що студенти-контрактники вищих навчальних закладів мають право на щорічну часткову компенсацію за оплату свого навчання. Цікавою була подана інформація про реєстрацію бізнесу в дорослому житті та умови отримання індифікаційного коду.

Далі наші старшокласники завітали до Міжгірського районного суду. Зустріч була раніше спланована і проходила в рамках правоосвітнього проекту «Я маю право!». Програма цієї зустрічі включала в себе ознайомлення з діяльністю суду, роботою працівників апарату суду, перегляду та обговорення пізнавальних фільмів, екскурсію приміщенням суду та бесіди з суддею-спікером Кривкою Володимиром Павловичем. По завершенні зустрічі суддя-спікер Кривка В.П. відповів на запитання учнів, провів ґрунтовний аналіз відповідей старшокласників на попередню тематични анкету на правову тематику, пояснив основні моменти «Пам’ятки для відвідувачів суду».
Потім Володимир Павлович побажав учням успіхів у навчанні, пояснивши, що знання законів корисне та важлива у дорослому житті. Він також провів певну профорієнтаційну роботу наголосивши, що в ході проведеної зустрічі в когось з присутніх виникне бажання працювати в судді та обрати в майбутньому професію юриста.

В Міжгірському районному центрі зайнятості учні нашої школи ознайомилися з його роботою та послугами, які надає служба зайнятості. В ході проведення даних право освітніх та профорієнтаційних заходів велику допомогу нашим учням надав начальник відділу активної підтримки безробітніх Міжгірського РЦЗ Іван Іванович Баран, який супроводжував нас в усіх державних установах. Він розповів про успішних людей Міжгір’я, які своєю наполегливістю і знаннями мають значні успіхи у своїй діяльності. Дана форма правоосвітнього проекту «Я маю право!» допомагає старшокласникам розширити для себе корисну і важливу інформацію про свої права. Вона сприяє на більш свідомому рівні зрозуміти важливість таких документів, як Декларація прав дитини, Конвенція про права дитини, Конституція України. Учні повинні зрозуміти як в практичній площині закони захищають та охороняють дітей у нашій країні. Дана акція покликана підвищити юридичну грамотність юних громадян та сформувати нову правову культуру в суспільстві, прививати думку, що держава є їхнім партнером в дорослому житті.
В рамках цієї акції учням були презентовані різноманітні професії, що дають можливість реалізувати свої природні здібності та уподобання. Дирекція школи, учні 10-х класів висловлюють велику подяку вищеназваним керівникам та відповідальним працівникам тих державних установ та організацій, які долучилися до проведення даної право освітньої та профорієнтаційної екскурсії.

Заступник директора
з виховної роботи Колочавської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1                          В.В. Глеба